بابک نیک طلب

 

زندگینامه: 
نیک‌طلب در 9 تیر 1346 در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی (کارشناسی) می‌باشد.
او کارشناس ادبی وزارت آموزش و پرورش است. در تهران سکونت دارد و با نشریات مختلف همکاری دارد.
حوزه هنری تهران، مجلات رشد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای شعر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از جمله مؤسسات فرهنگی است که وی با آنها همکاری داشته است.

آثار:

«
پیشواز روشنی»، نشر جوانه 1371، «مجموعه‌های گلبانگ تربیت ویژه سرود شماره 4 تا 10 اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش» و «پنجره‌های آسمان»، نشر افق 1378.
کتاب «پیشواز روشنی» برنده لوح زرین چهارمین جشنواره کتاب سال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و برنده کتاب سال سروش نوجوان در سال 1373 شده است.

آثار این پدیدآورنده:
کتاب ها:
گاهنامه شعر نوجوانان
آسیاب، بچرخ، بچرخ 

آسیاب، بچرخ، بچرخ

نویسنده: بابک نیک طلب .

تعداد صفحات: 16

شابک: 4 ـ 934 ـ 471 ـ 964

نوبت چاپ: اول 1383 شمارگان: 10000

 

معرفی کتاب:
کتاب حاضر مجموعه شعر از شاعران شناخته‌شدة کشور برای کودکان است که با بازیهای ورزشی کودکان همراه است. کودکان ضمن خواندن این ترانه‌ها به بازی نیز می‌پردازند چیزی که کمتر در میان آنان به چشم می‌آید. این کتاب همراه یک
CD تصویری، یک نوار کاست و یک کتاب راهنما، ویژة کودکان و والدین و مربیان آنها، بخشی از مجموعة بازیهای ورزشی کودکان است. شعرهای این کتاب همراه با موسیقی و حرکات ورزشی ارائه شده است. اجرای حرکات درست ورزشی همراه با خواندن شعر در هماهنگی با موسیقی آورده شده است تا کودکان بتوانند از نیروی قوای جسمی و ذهنی بهتری در اثر ورزش استفاده کند. کودکان همواره در صدد خواندن کلمات موزون است و موزونی‍ّت به آنها حرکت می‌دهد تا بهتر بتواند از نیروهای نهفته‌اش استفاده کند. این کار امکان ندارد مگر با استفاده از ورزش همراه با موسیقی و شعر که فرهنگ ملی مردم ایران‌زمین است. قبلاً نیز در مدارس و مکاتب به کودکان این مرز و بوم ترانه همراه با حرکات موزون یاد داده می‌شد که در کتابهای تاریخی موجود است. خواندن اوراد و ادعیه‌های مذهبی و دعای موزون در حین نیایش در تمام مراسم آیینی قدیم این مرز و بوم جریان داشته است، اما نظم بخشیدن به این گونه شفاهی وقتی سلامتی کودکان کم‌تحرک در میان است، نیاز فوری می‌رفت، لذا کتاب حاضر از پس این مهم خوب بر آمده است. کودکان با خواندن شعرها و شنیدن موسیقی ورزش می‌کنند که سلامتی آنان را به دنبال دارد. شعرهای زیبای برف از بابک نیک‌طلب، بچة باهوش از کبری هاشمی، باد از افسانه شعبان‌نژاد، گندم‌زار از محمود کیانوش، شالیزار از مهری ماهوتی، شاپرک از پوپک نیک‌طلب و جوجه از شاهین رهنما، از شعرهای زیبا و کودکانة این مجموعه است.

 

گاهنامه شعر نوجوانان

نویسنده: بابک نیک طلب .

تعداد صفحات: 189

شابک: 964-471-421-0 قطع: پالتویی

نوبت چاپ: چاپ اول: 1377

معرفی کتاب:
مجموعه 82 قطعه شعر در قالب‏هاى غزل، مثنوى، دوبیتى،چهار پاره و شعر نو نیمایى و سپید، که توسط عده‏اى از شاعران‏معاصر براى نوجوانان سروده شده و به همراه تصاویرى چند، در این‏کتاب ارائه شده است بزرگداشت مقام پدر و مادر، مدح و ستایش‏پروردگار و ذکر نعمت‏هاى او، خاطرات کودکى، بازیها و نقاشى‏ها،اوضاع کودکان فلسطینى و بوسنى هرزگوین و مضامین عاطفى واجتماعى دیگر محتواى این اشعار را دربر مى‏گیرد.
این کتاب توسط مرکز آفرینش‏هاى ادبى تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.

 

 

/ 0 نظر / 15 بازدید